Pastatomi laikrodziai

Net ir parėjus į namus neįmanoma atsiriboti nuo laiko tėkmės. Vos įžengus į prieškambarį akys nevalingai nukrypsta į laikrodį, šeimininkaujant jis parodo, ar jau kviesti namiškius prie stalo, miegamajame šis laiko skaičiuotojas praneša, kad prasideda dar viena diena. Tačiau laikrodis – ne tik praktiškas daiktas, bet ir būtina stiliaus bei namų interjero detalė.

Iš interjero laikrodžių oriausi yra pastatomi ant grindų. Tokio stiliaus laikrodžiai pradėti gaminti XVI amžiuje Anglijoje. Tai buvo būtinas daiktas, pabrėžiantis pilies savininko socialinę padėtį ir giminės senumą.

Pastatomi laikrodziai
pastatomi laikrodziai

Dabartiniais laikais pastatomi ant grindų laikrodžiai – labai madingi, tampa tarsi šeimos relikvija. Tokie laikrodžiai yra masyvūs, todėl jiems reikia daugiau vietos, ir gyvenantieji ankštame bute prieš jį įsigydami turi gerai apgalvoti, kur jis stovės. Juolab kad pastatomiems ant grindų laikrodžiams būtina erdvė.

Šie laikrodžiai – egoistai, jie negali pakęsti arti savęs bet kokio baldo. Interjero dizaineriai nepritaria idėjai pastatomą ant grindų laikrodį įkišti į kampą ar priglausti prie pat sienos. Geriausias variantas – kai laikrodis pastatomas išilgai sienos, arčiau jos vidurio.

Pastatomi laikrodžiai tinka erdviuose namuose, kuriuose vyrauja bet koks istorinis stilius. Pagal jį pasirenkama laikrodžio forma ir korpuso apdaila. Renesanso stiliui būdingi bokšto formos ar primenantys pastatus laikrodžiai. Rokoko stiliaus laikrodžių korpusas dažniausia pagamintas iš paauksuotos bronzos, papuoštas gėlių girliandomis ar įmantriais ornamentais.

Tie, kurie nebijo permainų, kuriems patinka griežtas ir lakoniškas stilius, gali pasirinkti laikrodį, turintį organinio stiklo ar kalnų krištolo korpusą – bus aiškiai matyti sudėtingo mechanizmo darbas. Toks pastatomas ant grindų laikrodis tiks klasikinio stiliaus baldais apstatytame bute.